Problemy przy zasypianiu i zawroty głowy

Witam, od kilku nocy zmagam sie z ptoblemem przy zasypianiu. Otoz kiedy zamykam oczy i juz-juz mam zasnac, zaczynam sie czuc jak pijana, mam zawroty glowy, opoznione reagowanie, wszystko mam takie ociezale, potrzebuje kilku sekund, zeby cokolwiek sobie uswiadomic. Pojawia sie problem moze nie z oddychaniem, ale mam wrazenie jakby brakowalo mi powietrza, szczegolnie w mozgu. Jestem ogolnie zdrowa, zazywam tabletki antykoncepcyjne, ostatnio mam troche stresu przez egzamin na prawko. Co to jest?

Witam,
z psychologicznego punktu widzenia może być to rodzajem lęku przed utratą kontroli,jak również nieświadomy/na poziomie ciała/konflikt o podobnym charakterze,podtrzymywany przez specyfikę wpływu antykoncepcji.Problem najlepiej skonsultować z lekarzem ginekologiem a jeżeli chciałaby Pani pogłebić rozumienie własnych sprzecznych tendencji-także z psychoterapeutą.

Witam Panią. Warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zapisał Pani tabletki antykoncepcyjne. Proszę się upewnić w kwestii tego czy nie istnieje jakiś związek między tabletkami a objawami, które Pani odczuwa. To z pewnością zmiana dla Pani organizmu. Teraz trochę od strony psychologicznej. Jeśli te objawy zauważa Pani od jakiegoś czasu warto prześledzić czy w ostatnim czasie nie doświadczyła sytuacji w których było dużo stresu, może nawet miały charakter traumatyczny. Sytuacje takie mogą doprowadzić do rozregulowania organizmu co w rezultacie może powodować odczuwane przez Panią objawy. Proponuję następującą kolejność. Najpierw konsultację u lekarza ginekologa a następnie kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl