Witam serdecznie!
Opisywane przez Panią objawy są wskazaniem do podjęcia pomocy psychologicznej. Rozumiem, że podczas opieki nad dziećmi na czas dla siebie zostaje niewiele czasu. Może Pani podjąć pomoc psychologiczną online.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie,
Nasuwa się wiele pytań, ile godzin dziennie Pani śpi, w jaki sposób się Pani odżywia (czy jest to dieta dobrze zbilansowana), czy ma Pani wsparcie od bliskich (partner, rodzice, teściowie, rodzeństwo).
Niestety, bez szczegółowego wywiadu, trudno będzie Pani pomóc. Może tak być (ale nie musi), że jest Pani pod wpływem silnego stresu (do analizy ze specjalistą byłoby co jest przyczyną tego stresu) i żyje Pani w ciągłym napięciu, a organizm reaguje w sposób opisany przez Panią.
Brak dobrze zbilansowanej diety, może dodatkowo być obciążeniem dla organizmu. Z drugiej zaś strony, będąc w ciągłym stresie, organizm może nie chcieć przyjmować na siebie dodatkowych obciążeń (np. w postaci procesu trawienia).
Może być tak, że po ciąży organizm ma zaburzoną równowagę hormonalną.
Proszę o skontaktowanie się z poradnią psychologiczno-psychiatryczną w Pani miejscu zamieszkania.
Proszę nie zwlekać, chodzi tu o Pani zdrowie, ale także o zdrowie Pani dzieci. Kiedy mama jest zmęczona, w stresie, napięciu. dzieci mniej lub bardziej świadomie, wyczuwają Pani stan emocjonalny i może to wpływać także na ich samopoczucie i rozwój (zwłaszcza w aspekcie psychologicznym).
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
-------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl
Witam,
narodziny dziecka wywracają dotychczasowe życie do góry nogami. Dochodzi wiele nowych obowiązków, brakuje czasu na własne potrzeby (ale nie można o nich zapominać!), dodatkowo trzeba się odnaleźć w nowej lub- w Pani przypadku- znanej już roli matki. Rozumiem, że opieka nad dwójką dzieci jest dla Pani trudna, obciążająca. Odczuwa Pani napięcie, stres oraz objawy z ciała, które mogą być nie tylko wynikiem zwykłego przemęczenia (np. ból pleców związany z ciągłym noszeniem dziecka), lecz również odczuwanego stresu (np. biegunki). Czy ma Pani wsparcie? Osoby, które mogą Panią odciążyć, pomóc w opiece nad dziećmi? Takie osoby, które mogą też służyć wsparciem emocjonalnym? Ważne jest także, jak Pani widzi siebie w obecnej roli, czy dobrze Pani się w niej czuje? Jeśli w tym obszarze ma Pani trudności to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam,
Marta Molenda
https://psychologmolenda.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Trudności z zasypianiem a nieustanne zmęczenie – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Stres związany z bezskutecznym staraniem o dziecko – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Czy te ciągłe stresy mogą mi zaszkodzić w ciąży? – odpowiada Mgr Patrycja Nosel
- Odejście chłopaka po poinformowaniu go o ciąży – odpowiada Dr Marta Melka-Roszczyk
- Zmiana charakteru po urodzeniu drugiego dziecka – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Problemy z koncentracją, myśli samobójcze po urodzeniu dziecka – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Problemy z nauką i oddawanie moczu w nocy u 13-latka – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Brak siły i smutek a choroba syna – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Jak radzić sobie z opieką nad dzieckiem? – odpowiada Mgr Joanna Szlasa
- Zmęczenie po urodzeniu trójki dzieci – odpowiada Mgr Piotr Schwarz