Zmęczenie po urodzeniu trójki dzieci

Witam mam 26 lat 1.70 wzrostu waga ok 77 kg urodzilam trójkę dzieci sama je wychowuje ostatni poród 6 lat temu mam odpoczynek od dzieci pomagaja babcie ale ciagle czuje sie zmenczona nie mam sily ochoty interesuje mnie tylko kanapa choc wiem ze musze zrobic obowiazki domowe to nie mam sily spie po 8-9 godz dlaczego tak jest chce pomoc sobie jak nabrac sily wigor jestem mloda a czuje sie jak 60 latka

Witam. Od strony medycznej, proponuję zrobić podstawowe badania - zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu podając właśnie takie objawy. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny fizjologiczne, należy to skonsultować z psychologiem. Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam. Wychowanie 3 dzieci, nawet przy pomocy, może naprawdę wyczerpywać siły. Nawet jeśli, jak rozumiem dzieci nie są już bardzo małe i wydawałoby się, że nie są już tak absorbujące, to może być tak, że organizm dopiero teraz "oddaje" stres, napięcie, życie na wysokich obrotach, które Pani doświadczała do tej pory. Trzeba znaleźć czas i metodę na regenerację. Ma Pani taki sposób - czas, miejsce gdzie czuje się Pani dobrze i "odzyskuje energię?" ( i nie chodzi mi o leżenie, bo to jak sama Pani widzi nie daje rezultatu). A z drugiej strony warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty i zastanowić się czy nie są to objawy zaburzeń depresyjnych. Pozdrawiam