Zmiana charakteru po urodzeniu drugiego dziecka

Witam Jestem matka 5 letniej córki i 8 miesięcznego syna ,i po drugim dziecku mój charakter sie zmienił ,jestem bardzo nerwowa,kloce sie z kim popadnie, nie lubie ludzi ,najlepiej zaszłabym sie z dziećmi w domu ,jestem niespokojna ,boje sie o dzieci ,mało spie,szybko tracę cierpliwość ,krzyczę duzo ,nie chce przestraszyć dzieci co ze mna nie tak?

W pani życiu zaszła duża zmiana, związana z urodzeniem drugiego dziecka. Pewnie wymaga to przeorganizowania dotychczasowego życia, a to zawsze wiąże się ze stresem, zwiększonym obciążeniem i napięciem, nawet jeśli zmiana dotyczy pozytywnych wydarzeń. Zachęcam do poszukania pomocy dla siebie, może profesjonalnej psychoterapii, a także porozmawiania z partnerem o swoich emocjach (może warto również inaczej podzielić obowiązku).

Witam. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną zmian, które Pani u siebie obserwuje. Nic nie wiadomo o Pani sytuacji rodzinnej, o relacji z mężem, czy ewentualnej pomocy matki lub dalszej rodziny. Może być tak, że jest Pani nadmiernie zmęczona, albo też opisywane objawy są efektem wewnątrzpsychiczych konfliktów, które odezwały sie po urodzeniu dziecka. Warto się temu przyjrzeć. Polecam Pani konsultację u doświadczonego psychoterapeuty. Małgorzata Danielewicz

Ja również polecam kontakt ze specjalistą. Możliwe, że wywiązała się u Pani depresja poporodowa, ale tego nie można stwierdzić przez internet.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominika Farley