Jak zlokalizować źródło stresu?

Witam. Mam pewien problem i prosze o pomoc. Otoz juz od mniej wiecej pol roku czuje ze jestem w stresie i tak naprawde nie potrafie zlokalizowac powodu dlaczego tak sie dzieje? Poprostu niewiem. Doszlo do tego ze chudne niemam apetytu serce bije jak oszalale bole zoladka trudnosci z oddychaniem. Jak rozmawiam z kimkolwiek przez telefon to juz mnie zoladek sciska. Czy to juz jest stres chroniczny? Jak sobie z nim poradzic bo czuje ze juz tak dluzej nie dam rady wytrzymac..

Dobry wieczór,
Pisze pani o przewlekłym stresie, może w związku z tym dobrze by było żeby pani skonsultowała się z lekarzem specjalistą, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednią farmakoterapię.
Pozdrawiam

Być może to, co nazywa Pani stresem, stanowi objawy lękowe związane z emocjami i przeżywaniem? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się do psychologa i podjęcie psychoterapii. Pozwoli to Pani lepiej rozumieć i realizować siebie, a tym samym poradzić sobie z objawami.

Witam Panią. Na początku chciałbym zwrócić uwagę, że określenie stres jest dość szerokim w stosunku do tego co Pani opisuje. Ważne jest, że objawy, które Pani opisuje pojawiają się od ok. pół roku. To może pomóc prześledzić czy w Pani życiu miały wówczas miejsce wydarzenia, które można potraktować jako źródło dzisiejszych problemów. Objawy, które Pani opisuje mogą też mówić o nasilającym się lęku w bardzo konkretnych sytuacjach. Jedno jest pewne. Obecne funkcjonowanie nie jest typowe dla Pani organizmu i należy odnaleźć przyczynę jego rozregulowania. Z Pani opisu wnioskuję, że podjęła Pani próby zlokalizowania przyczyny swoich problemów jednak z subiektywnego punktu widzenia może to być niemożliwe. Bardzo ważne, że szuka Pani pomocy. Proszę znaleźć na swoim terenie psychologa, z którym w bezpośrednim kontakcie będzie Pani mogła znaleźć przyczynę swoich objawów i zastosować odpowiednie oddziaływania. Pozdrawiam Panią.