Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zlokalizować źródło stresu?

Witam. Mam pewien problem i prosze o pomoc. Otoz juz od mniej wiecej pol roku czuje ze jestem w stresie i tak naprawde nie potrafie zlokalizowac powodu dlaczego tak sie dzieje? Poprostu niewiem. Doszlo do tego ze chudne niemam apetytu serce bije jak oszalale bole zoladka trudnosci z oddychaniem. Jak rozmawiam z kimkolwiek przez telefon to juz mnie zoladek sciska. Czy to juz jest stres chroniczny? Jak sobie z nim poradzic bo czuje ze juz tak dluzej nie dam rady wytrzymac..
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Dobry wieczór,
Pisze pani o przewlekłym stresie, może w związku z tym dobrze by było żeby pani skonsultowała się z lekarzem specjalistą, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednią farmakoterapię.
Pozdrawiam

0

Być może to, co nazywa Pani stresem, stanowi objawy lękowe związane z emocjami i przeżywaniem? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się do psychologa i podjęcie psychoterapii. Pozwoli to Pani lepiej rozumieć i realizować siebie, a tym samym poradzić sobie z objawami.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią. Na początku chciałbym zwrócić uwagę, że określenie stres jest dość szerokim w stosunku do tego co Pani opisuje. Ważne jest, że objawy, które Pani opisuje pojawiają się od ok. pół roku. To może pomóc prześledzić czy w Pani życiu miały wówczas miejsce wydarzenia, które można potraktować jako źródło dzisiejszych problemów. Objawy, które Pani opisuje mogą też mówić o nasilającym się lęku w bardzo konkretnych sytuacjach. Jedno jest pewne. Obecne funkcjonowanie nie jest typowe dla Pani organizmu i należy odnaleźć przyczynę jego rozregulowania. Z Pani opisu wnioskuję, że podjęła Pani próby zlokalizowania przyczyny swoich problemów jednak z subiektywnego punktu widzenia może to być niemożliwe. Bardzo ważne, że szuka Pani pomocy. Proszę znaleźć na swoim terenie psychologa, z którym w bezpośrednim kontakcie będzie Pani mogła znaleźć przyczynę swoich objawów i zastosować odpowiednie oddziaływania. Pozdrawiam Panią.

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Możliwe, że to co pani dolega to wcale nie stres, lecz zaburzenia o charakterze nerwicowym. Warto to zdiagnozować, bo objawy chyba utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zachęcam do skonsultowania problemu z lekarzem psychiatrą lub psychologiem i życzę powodzenia.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy