Ból z tyłu łowy po urazie

Witam! Trzy dni temu poślizgnęłam się na lodzie, przewracając się. Uderzyłam tyłem głowy o lód (upadek amortyzował ok. 20 cm śnieg). Nie straciłam przytomności, nie miałam żadnych niepokojących objawów typu zawroty głowy, wymioty itp. Głowa jedynie boli mnie gdy dotknę ręką w miejsce uderzenia się. Czy mino tego, że nie odczuwam żadnego dyskomfortu powinnam udać się do lekarza i zrobić jakieś badania? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Urazy głowy bez utraty przytomności zwykle nie pociągają za sobą poważnych konsekwencji- jednak nie można tego wykluczyć w 100 procentach. Jeśli obecnie nie występują u Pani żadne niepokojące objawy (jak np. silne bóle głowy, wymioty, asymetria źrenic, niedowłady, zaburzenia mowy), to najprawdopodobniej nic poważnego się nie stało. Jeśli jednak coś będzie Panią niepokoić, proszę pilnie zgłosić się do szpitala.