Ból zęba pomimo leczenia kanałowego

Witam, Wczoraj w okolicy 21:00 miałem rozwiercanego i zatrutego zęba (po przepchnięciu kanałów nerwowych takim szpikulcem), prawą, dolną "6". Po całoweekendowym maratonie bolesnego horroru dentystka stwierdziła, że ząb jest prawie martwy, tudzież trzeba go tylko dotruć. Od zabiegu nie minęły więc jeszcze 24h, lecz ząb wciąż mnie boli, a dziąsło ciągle jest lekko spuchnięte. Poradzono mi, by w razie bólu wydłubać fleczer i zastanawiam się, czy taki ból może występować? I czy mogę to zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

to co przeczytałem w Pana pytaniu to opis jakiegoś horroru - leczenie kanałowe robi się na jednej wizycie, bezboleśnie - proszę zgłosić się do endodonty dysponującego mikroskopem i doświadczeniem
doraźnie proszę się ratować lekiem DEXAK SL dostępny bez recepty 3-4 saszetki na dobe powinny pomóc
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie wiem jaki był stan zęba i okolicznych tkanek kiedy zgłosił się Pan do lekarza. Po zastosowaniu środka dewitalizującego objawy, które Pan opisuje mogą wystąpić. Jeśli nie będą się zmniejszać do czasu ustalonej wizyty, może Pan zgłosić się do dentysty wcześniej i skonsultować obecny stan.