Ból zęba promieniujący na całą szczękę

Od wczoraj rana boli mnie ząb (8 - do chirurgicznego wyrwania), potem zaczęło mi promieniować i zaczęła mnie boleć cała lewa strona szczęki. Dziś w nocy się przebudziłam i okazało się, że mam zatkane uszy. Jest prawie południe i wciąż mi się te zatkane uszy utrzymują. Żadne domowe sposoby nie działają. Czy to możliwe by to miało coś wspólnego z tym zębem? Czy bardziej przeziębienie? Bo w sumie wczoraj byłam bez szalika żadnego, a chłodno było i mogło mnie zawiać. Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Witam, jak najbardziej istnieje związek.Nie podaje Pani, czy uszy są zatkane po obu stronach czy tylko z jednej strony tzn. lewej. Jeżeli tylko lewa strona to powinna Pani udać się niezwłocznie do stomatologa, który zbada i określi przyczynę lub ewentualnie wyeliminuje ząb jako sprawcę tych dolegliwości.Pozdrawiam