Ból zęba przy nacisku po wypełnieniu kompozytowym

Mam wielokrotnie otwieraną dolną szóstkę, która była poprawnie przeleczona kanałowo dwa lata temu. Pewnego dnia ułamał się mały kawałek wypełnienia, zostało więc wymienione, ale wypadło następnego dnia. Od razu fleczer, a potem wypełnienie kompozytowe. Minęło kilka tygodni, a ząb nadal boli przy nacisku, zaczął też reagować na zimne i gorące napoje, mam wrażenie, że również na opukiwanie. Zęby obok są zdrowe. Co może się dziać?

Witam, zęby leczone kanałowo, tzw. martwe, nie reagują na zimno. Prawdopodobnie jest to ząb sąsiedni ale który to można stwierdzić tylko w gabinecie dlatego powinien Pan zgłosić się jak najszybciej do swojego dentysty.Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

bez rtg nie można nić powiedzieć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG - także zębów sąsiednich i przeciwstawnych ( najlepiej na początek pantomogram ). Dopiero na tej podstawie będzie można postawić diagnozę oraz ustalić dalsze postępowanie.