Umiarkowany ból zęba na zimno i ostry ból podczas żucia

Niespełna miesiąc temu stomatolog wyleczył u mnie dość spory ubytek próchniczy w górnej prawej ósemce, zakładając białe wypełnienie światłoutwardzalne. Ani przed, ani przez trzy tygodnie po zabiegu ząb nie dawał dolegliwości bólowych; od kilku dni jednak reaguje umiarkowanym bólem na zimno (nie ciepło) i ostrym, krótkotrwałym bólem podczas żucia nawet miękkich pokarmów (nie podczas zaciskania szczęk). Jakie mogą być potencjalne przyczyny? Czy nie obejdzie się bez leczenia kanałowego?

Lek. Aleksandra Witkowska

konieczne jest badanie i kontrolne rtg
jednak jest duża szansa no rozwój zapalenia miazgi które będzie wymagało leczenia endodontycznego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinien Pan zgłosić się do lekarza przeprowadzającego leczenie - być może doszło do pozabiegowej wrażliwości albo wypełnienie jest zbyt wysokie ( wymaga niewielkiej korekty ).
Jeśli pojawią się wątpliwości trzeba będzie wykonać RTG zęba i wdrożyć inne, właściwe leczenie ( jeśli ubytek był rzeczywiście duży - nawet leczenie kanałowe ).