Nadwrażliwość zęba po jego leczeniu

Witam, ostatnio chciałam poprawić sobie kształt zęba, a dokładnie dolną dwójkę, lekarz bez zastanowienia spiłował mi dość sporo zdrowego zęba i zalożył wypełnienie. Od tego czasu mam bardzo dużą nadwrażliwość a ostatnio mam jakby uczucie odrętwienia tego zęba co zaczyna mnie martwić. Byłam z tym problemem u dentysty i dowiedziała się że założenie licówki zniweluje wszelakie dolegliwości tego zęba. Czy to prawda ? A może coś złego dzieje się z moim zębem i będzie wymagane leczenie kanałowe ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

im większa odbudowa tym większa szansa na obumarcie miazgi i konieczność leczenia kanałowego - stomatolog ma możliwość zbadania żywotności zęba - jednak dopiero samoistne dolegliwości bólowe w nocy są dla nas alarmem zmuszającym do leczenia endodontycznego natychmiast - nadwrazliwość to częste powikłąnie po założeniu wypełnienia kompozytowego ale można z niąwalczyć lub przeczekać powinna jednak z czasem się zmniejszać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska
Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska Stomatolog, Kochanowice
60 poziom zaufania

Witam!
Wg mnie założenie licówki niewiele zmieni poza tym,że narazi Panią na koszty... Raczej powoli rozwija się w zębie stan zapalny i w przyszłości może być konieczne leczenie kanałowe... Doraźnie może Pani stosować pastę do zębów nadwrażliwych np Sensodyne.
Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty