Ból znamienia na prawym podudziu

Dzień Dobry . Mam pytanie odnośnie znamion.Jakieś 2 tygodnie temu na prawym podudziu zaczęło mnie boleć znamię.Znamię to pojawiło się jakieś 2 lata temu ale było małe.Teraz jest szerokie na 3mm ,długie na 6 mm i mocno wypukłe.Czy to może być coś groźnego?

Dzień dobry, jeśli cokolwiek niepokojącego dzieje się ze znamieniem (np. zmiana kształtu, wielkości, wypukłości) należy zgłosić się do dermatologa wykonującego badanie dermatoskopowe w celu oceny zmiany oraz podjęcia dalszych kroków.