Ból żołądka, mdłości, zaparcia i hemoroidy po porodzie a stosowanie wkładki domacicznej

Witam, od porodu cierpię na powracający ból żołądka,mdłości,zaparcia i hemoroidy. Ostatnim razem to była biegunka a teraz zaparcia. Miewam też bóle głowy i podwyższona temperature.Mieszkam w uk.Lekarz przepisał mi fybogel błonnik ale nie bardzo pomaga. Dodam że mam założona wkładkę domaciczna Mirena. Czy jest możliwe ze tę objawy to przez tą wkładkę? Dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bóle żołądka, mdłości, zaburzenia perystaltyki skutkujące zaparciami/biegunkami mogą być działaniami ubocznymi wkładki domacicznej Mirena.
Hemoroidy natomiast występują u wielu kobiet po porodzie siłami natury. Powinna Pani stosować czopki doodbytnicze i miejscowo maść, co stopniowo powinno doprowadzić do ich zmniejszenia lub zniknięcia.
Występujące dolegliwości powinna Pani ponownie skonsultować z lekarzem ginekologiem i rozważyć zmianę formy antykoncepcji.