Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krew na papierze toaletowym, zaparcia i ból podczas wypróżniania

Krew na papierze toaletowym Od stycznia tego roku stopniowo zaczynały sie problemy z zaparciami. W wyniku tego od czasu do czasu pojawial sie bol podczas wypróżniania się. Pojawila sie krew dwa razy. Od ponad tygodnia bol byl silny piekacy i kłujący. Od 3 dni stosuje diete bogatą w błonnik i zauwazylam poprawe nie jest cieżko załatwiać się, ale znowu zauważyłam krew na papierze. Co to oznacza? Jestem za granicą i nie wiem co mam robić? czy mam poczekac i to się zagoi?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Wybór metody leczenia żylaków i hemoroidów

Prawdopodobnie zaparcia doprowadziło do rozwoju hemoroidów. Nie wymaga to zapewne nagłej interwencji medycznej, ale jak tylko będzie Pani miała możliwość dobrze byłoby skonsultować problem z lekarzem. Do tego czasu dieta bogata w błonnik i płyny powinna zapobiec pogarszaniu się problemów.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Prawdopodobnie problemy z wypróżnieniami doprowadziły do rozwoju hemoroidów. Nie jest to problem wymagający szybkiej interwencji medycznej, jednak jak będzie miała Pani możliwość dobrze byłoby skonsultować go u lekarza. Do tego czasu dieta bogata w błonnik i płyny, ułatwiająca wypróżnienia powinna się przyczynić do złagodzenia obecnego stanu i zapobiec dalszej progresji problemów.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy