Krew na papierze toaletowym podczas podcierania

Dzień dobry, Mam takie pytanie gdy czasami ale naprawdę czasami gdy się podcieram widzę na papierze toaletowym krew, bardzo małą ilość nie wiem czy to jest jakaś choroba? czy może za mocno się po prostu podcieram? Czy powinienem coś z tym zrobić? Może warto zastosować jakąś maść lub coś podobnego? Czy to może być tylko podrażnienie? A może jednak jakaś choroba, na przykłąd, hemoroidy? Przyznam się, że nie szczególnie mam ochotę ten problem konsultować z lekarzem? Może to nic poważnego i tylko się wygłupię takim problemem. Jednak sytuacja się co jakiś czas powtarza i już sam nie wiem. Może jednak krew na papierze podczas podcierania może oznaczać coś groźnego.   Prosze o profesjonalną odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli jest to świeża krew, żywoczerwona, najprawdopodobniej ma Pan guzki krwawnicze (hemoroidy) lub faktycznie za mocno się podciera. Radziłabym udać się do lekarza, który po badaniu oceni co jest przyczyną.
Pozdrawiam