Ból żuchwy dwa dni po usunięciu czwórki na dole

Witam, 2 dni temu miałam usuniętą 4 na dole . Jednak ból nasilił się i bardzo boli mnie żuchwa co czasem utrudnia mi mówienie czy uśmiechanie się. Samo usuwanie przebiegło bez najmniejszych problemów, nie założono mi szwów, gdyż nie były konieczne. Czy jest to normalna reakcja organizmu czy powinnam udać się do stomatologa? Dodam, że ząb został usunięty tylko ze względu na możliwość późniejszego założenia aparatu ortodontycznego i było zdrowy. Pozdrawiam

Witam
Powinna się Pani zgłosić do stomatologa. Mogło dojść do tzw. suchego zębodołu, czyli braku skrzepu w zębodole. Zdarza się tak np wówczas, gdy zbyt szybko wypłuczemy ranę po zabiegu.