Bolące piersi to skutek uboczny tabletek?

Od ponad trzech lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio mam bardzo bolące piersi, odczuwam to tak jak gdybym miała laktacje. Potrafię to opisać ponieważ jestem już mamą. Czy te objawy są spowodowane moją antykoncepcją?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych.
Jednakże należy wykonać dokładne samobadanie piersi po miesiączce z uwzględnieniem ewentualnych zmian guzowatych i wycieku z brodawki sutkowej, gdyż w przypadku obecności tych objawów konieczne będzie badanie lekarskie i ewentualnie badanie USG.

Same dolegliwości bólowe oprócz związku z antykoncepcją mogą być także związane ze zmianami mastopatycznymi. Dlatego podczas kolejnej wizyty u ginekologa lub w przypadku nie ustąpienia dolegliwości należy skonsultować problem z lekarzem. Być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.

Redakcja abcZdrowie.pl