Bolący duży guz w lewej piersi i brązowy śluz na bieliźnie: czy to coś poważnego?

Witam, mam 19 lat. Dwa dni temu wyczułam dużego guza w lewej piersi. Ma on ok. 2 cm i strasznie boli przy dotyku, a nawet wtedy, gdy kładę się spać. Urosły mi też piersi i mam brązowy śluz na bieliźnie, a nigdy takiego nie miałam. Okres skończył mi się 28.07, więc nie jest on przyczyną tych plamień. Czy to może być ciąża?

Witam serdecznie,

bolący guz piersi u nastolatki to zwykle łagodny gruczolakowłókniak (guz powstający w wyniku zaburzeń równowagi hormonalnej). W zależności od wielkości guza oraz obrazu w badaniu USG guz pozostawia się do obserwacji lub zaleca się wycięcie chirurgiczne. Więcej na ten temat w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/czy-gruczolakowlokniaki-sa-grozne

Jeżeli chodzi o plamienie - może być spowodowane różnymi przyczynami. Jeżeli istnieje podejrzenie, że może być Pani w ciąży - najlepiej wykonać test ciążowy. Z pewnością czeka panią wizyta u ginekologa, który oceni guz w piersi, a także zbada Panią ginekologicznie i ustali przyczynę plamienia. Plamienie bywa spowodowane także zaburzeniami hormonalnymi, infekcją dróg rodnych.

Niestety bez możliwości badania nie da się Pani pomóc. Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie