Bóle bioder przy napięciach mięśni

Witam, corka spadla ze schodow w lipcu i od tego czasu skarzy sie na bole biodra,ale jeszcze wieksze bole w okolicy "boczkow".RTG nic nie wykazalo, lekarz skierowal mnie do rehabilitanta a ten palpacyjnie wynalazl szereg "guzkow" w miejscach bolu,nazywajac je "napieciami miesnia".Co z tym dalejrobic?Rehabilitant zaproponowal masaze, rozciagania i ultradzwieki i odpoczynek od zajec sportowych?Czy to dobry plan dzialania? Dziekuje za odpowiedz.

Witam,
przede wszystkim jeżeli problem wystąpił nagle to zrobić wszystko, żeby nie wprowadzać się w ból po to, żeby stworzyć warunki tkankom do gojenia się. Jeżeli badanie kliniczne, w którym różnicuje się skąd pochodzi ból wskazuje na mięśnie, masaż, rozciąganie bez bólu i ultradźwięki będą dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam