Bóle bioder przy napięciach mięśni
Witam, corka spadla ze schodow w lipcu i od tego czasu skarzy sie na bole biodra,ale jeszcze wieksze bole w okolicy "boczkow".RTG nic nie wykazalo, lekarz skierowal mnie do rehabilitanta a ten palpacyjnie wynalazl szereg "guzkow" w miejscach bolu,nazywajac je "napieciami miesnia".Co z tym dalejrobic?Rehabilitant zaproponowal masaze, rozciagania i ultradzwieki i odpoczynek od zajec sportowych?Czy to dobry plan dzialania? Dziekuje za odpowiedz.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Witam,
przede wszystkim jeżeli problem wystąpił nagle to zrobić wszystko, żeby nie wprowadzać się w ból po to, żeby stworzyć warunki tkankom do gojenia się. Jeżeli badanie kliniczne, w którym różnicuje się skąd pochodzi ból wskazuje na mięśnie, masaż, rozciąganie bez bólu i ultradźwięki będą dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam
portal.abczdrowie.pl
Patronaty