Bóle brzucha i biegunka u 4-latki

Witam mam pytanie moja córka 4 letnia w sobotę wymiotowała 3 razy bolał ją brzuszek potem się wszystko uspokoiło,potem w niedzielę w nocy rozbolał ją brzuszek i dostała luznej kupki dość sporej,rano też luzna kupka ale już bez bólu brzuszka i zero innych objawów ..Nie jadła nic co by mogło jej zaszkodzić same luzne rzeczy bułka z szyneczką,zupka dziękuję za pomoc Marta

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jeżeli to nie było zatrucie pokarmowe ani niestrawność to prawdopodobnie córka przchodziła " grypę żoładkową" czyli wirus ROTA. Diagnozę moze postawic lekarz pediatra po badaniu dziecka.

Pozdrawiam serdecznie