Bóle brzucha i osłabienie - czy przyczyną może być alergia pokarmowa lub obecność pasożytów?

Witam serdecznie. Jestem kobietą w wieku 34 lat. Trzy tygodnie temu zaczęłam pić zioła odrobaczające, ponieważ u moich dzieci wykryto glistę i są już przeleczeni tabletkami. Po wypiciu tych ziół źle się poczułam: miałam drgawki, mdłości, bóle brzucha. Zioła zawierały piołun, na który jestem uczulona, choć piłam je miesiąc wcześniej i nic takiego się nie działo. O uczuleniu wiem, bo znalazłam stare testy i tam miałam odczyn 22 mm przy piołunie. W tej chwili czuję się lepiej, ale żołądek jeszcze nie pracuje normalnie, jestem osłabiona i mam lekkie bóle brzucha w różnych miejscach. Pytanie moje jest takie - co powoduje moje bóle brzucha i osłabienie? Czy to była alergia pokarmowa (trzy tygodnie minęły - czy może to trwać tak długo?)? Czy może to od pasożytów? Skoro moje dzieci miały glistę, ja także mogę ją mieć? Robiłam badania z kału i z krwi, ale pasożytów nie wykryto - czy jednak te badania dają 100% pewność? Mam OB 26, kwasochłonne w normie, morfologia w normie, tylko limfocyty obniżone, w moczu ketony 4+, glukoza w normie, bilirubina podwyższona bezpośrednia i pośrednia, z kału - helicobakter ujemny, test enzym. lamblie - ujemny, pasożytów nie wykryto (powtarzałam badania kilka razy), enzymy wątrobowe w normie. Nie wiem teraz, co powoduje moje dolegliwości, bóle brzucha? Czy może to być glista ludzka? Jakie badania jeszcze powinnam zrobić, żeby dowiedzieć się, co mi jest? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Jeśli wykonała Pani badania parazytologiczne z trzech różnych próbek kału, to wynik ujemny jest wiarygodny. Inwazje pasożytnicze należy leczyć wyłącznie preparatami wydawanymi na receptę lekarską. Możliwe, że preparat ziołowy podrażniając przewód pokarmowy jest przyczyną bólów brzucha. Najwłaściwiej będzie jeśli zbada Panią lekarz i dopiero na jego zlecenie wykona Pani ewentualne badania dodatkowe.