Bóle brzucha przy refluksie żołądkowo-przełykowym

Bagania mam dopiero za 2 tyg ale nerwy jak to nerwy sciagaja czarne mysli.. Okolo 4 lata temu lekaz stwierdzil ze mam refluks zawsze na wiosne i jesien sie nasilal okolo 6 miesiecy temu mialam silny przeogromny atak bolu z prawej strony brzucha byl tak silny ze nie moglam sue ruszac, teraz bol towarzyszy mi od okolo 2tyg w dniu codziennym jest slaby nasila sie przy kichaniu zuewaniu kaszlu dokladnie bol zlokalizowala bym pod prawa piersia pid zebrami...co mi jest???

Witam. Opisane objawy jak najbardziej mogą świadczyć o refluksowym zapaleniu błony śluzowej przełyku. W tej sytuacji wskazane jest stosowanie leków zmniejszających wydzielanie żołądkowe z grupy inhibitorów pompy protonowej.