Bóle brzucha przy stwierdzonej kolce nerkowej

Witam, ostatnio byłam na ostrym dyżurze z bólem brzucha. Lekarz po badaniach stwierdził, że to kolka nerkowa, a w nerkach prawdopodobnie znajduje się piasek. Zapisał mi lek Bazetham, ale po wykupieniu recepty i przeczytaniu ulotki okazało się, że to lek na prostatę i nie jest przeznaczony dla kobiet. Teraz nie wiem czy lekarz się pomylił, czy faktycznie mogę stosować ten lek i przyniesie mi ulgę. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Martyna

Domyślam się, że lekarz chciał wykorzystać działanie rozluźniające mięśnie gładkie, jednak preparat ten działa wybiórczo na mięśnie okolicy szyi pęcherza i ma ograniczone wskazania przy łagodnym przeroście prostaty. Zatem może nie pomóc i na pewno zastosowany jest poza wskazaniami z charakterystyki produktu leczniczego.