Bóle brzucha, wątroby i wymioty po jedzeniu

Witam mam na imię Marcin, moja przyjaciółka od paru miesięcy chodzi po lekarzach i nie ma odp!!! Po jedzeniu wymiotuje i boli ja po prawej stronie brzucha, myślę że wątroba.. Proszę o jakieś wskazówki albo sugestie co z nią jest... Zaczynam się o nią bardzo martwić bo widze wielkie zmiany w jej życiu spowodowane tymi bólami.. Proszę jeszcze raz o pomoc i dziękuję serdecznie... Z poważaniem Marcin N

Takie dolegliwości muszą konkretnie zostać zdiagnozowane najlepiej przez dodatkowe badania głównie USG jamy brzusznej i być może gastroskopię. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy powodem dolegliwości nie jest kamica pęcherzyka żółciowego. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.