Bóle wątroby i głowy po kuracji przeciw Helicobacter

Witam, nie sprawdzalem skutecznosci leczenia po 10dniowej kuracji na helikobakter, gdyz moj lekarz twierdzil ze nie ma takiej potrzeby a ALT nawet przed kuracją mialem wyzszy, przyjmowalem wiele leków od bólu głowy, poniewaz mam takze codzienny ból głowy od ponad roku ale leków juz nie biorę. RTG klatki mialem i było w normie. Czy to mozliwe, że mój stan jest spowodowany dużą ilością wczesniej przyjmowanych leków od bólu głowy, gdyz mam teraz nie tylko ból głowy ale i wątroby?

Raczej wątpię, że obecne dolegliwości są związane z przyjmowanymi poprzednio lekami. Bóle głowy muszą zostać zdiagnozowane przez neurologa (może to np. migrena) i to on powinien zadecydować o odpowiedniej diagnostyce i leczeniu. Co do bólów brzucha w okolicy wątroby radziłbym wykonanie USG jamy brzusznej celem określenia np. czy patologia nie leży w zakresie dróg żółciowych (np. kamica pęcherzyka żółciowego). O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.