Bóle głowy a nerwoból

jestem osoba lekliwa. mam cisnienie 106/80 tetno w normie. ostatnio mam kilku sekundowe miejscowe (bardziej lewa półkula mózgowia) bóle głowy. ból jest mocny zaczyna się w jednym miejscu co ulega rozlaniu i zanika. miałam 5 lat temu tomograf głowy (obraz bez zmian). czy to są sprawy emocjonalne -nerwoból? czy moze guz mózgu? tetniak? czestotliwość rzadka- np. raz na 2 miesiące. ale mówie ból miejscowo raz mocniejszy raz słabszy. rzadki. czy to cos groznego?

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.