Bóle głowy po przebywaniu na słońcu

Mam dziwna przypadłość a mianowicie przebywając na słońcu więcej niż kilka/kilkanaście minut zaczyna boleć mnie głowa,pulsuje mi w środku,czuje się słabo.ogolnie zle znoszę upały.osłabiają mnie,tracę energię.oczywiście zawsze mam nakrycie głowy,odpowiednią odzież ale nie pomaga.Oprócz niedociśnienia wszystkie badania,serce OK.lekarz radzil unikać słońca ale to niemożliwe-pracuje na wsi i nie mogę zrezygnować ze żniw,zwierząt,pola czy czekać aż słońce się znizy.co można zrobić?

Niedocisnienie przy nasłonecznieniu będzie prowadziło do takich objawów - jedynym wyjściem jest podniesienie ciśnienia tętniczego. Jest to możliwe przy przyjmowaniu elektrolitów czyli np. dosalaniu posiłków, stosowaniu niektórych leków oraz zwiększeniu masy ciała.