Bóle głowy przy nerwicy

Dzień dobry. Czy to możliwe, żeby przy nerwicy tak długo bolała głowa? Ataki paniki,duszności,pieczenie ciała,szybkie bicie serca minęły,tego już nie ma. Od 2 miesięcy zażywam Citabax 20, chodzę na terapię. Głowa boli od rana do nocy-takie uczucie pełności w głowie(jakbym miała w głowie kamienie).Morfologia i elektrolity w normie.Dodam, że wysypiam się,spaceruję,staram się myśleć pozytywnie.Drgają mi mięsnie. Neurolog nie zauważył schorzeń neurologicznych. Czy ból głowy i drgania to od Citabaxu?

W nerwicy możliwe jest zarówno długie trwanie uciążliwych somatycznych objawów (tak jak u Pani bólu głowy), jak również to, że objawy w ciele mogą się dość szybko zmieniać, co zresztą Pani doświadczyła (duszności, pieczenie ciała, drgania mięśni, etc.). Rozpoczęła Pani farmakoterapię, a warto do tego dołączyć, jeśli ma Pani takie możliwości również psychoterapię, np. poznawczo-behawioralną lub psychodynamiczną.