Bóle głowy, zaparcia, biegunki, bóle brzucha, mdłości, wzdęcia i kłucie w jelitach u 18-latka

Dzień dobry, mój syn ma w tej chwili 18 lat a od dwóch lat walczy z dolegliwościami takimi jak,bóle głowy zaparcia czasem biegunki na przemian,bóle brzucha,mdłości,wzdęcia,kłucia w jelitach itd.W ubiegłym roku był badany w szpitalu w Przemyślu gdzie stwierdzono zapalenie błony śluzowej żołądka w tym czasie było zastosowane leczenie.Po tym leczeniu tylko przez krótki czas było lepiej.Po niespełna pół roku objawy wróciły i trwają do dzisiaj.Co mam dalej robić ,proszę o poradę.

Witam. Tego typu objawy bardzo często mają podłoże psychiczne w związku z czym warto zastanowić się czy nie pojawiają się przede wszystkim w odpowiedzi na towarzyszący synowi stres. Należy rozważyć wizytę u psychologa. Oczywiście poza tym syn powinien pozostać pod opieką gastroenterologa.