Bóle jajników i owulacja podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam pytanie od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne wszystko dotychczas było ok ale dziś wypada mi dzień owulacji i bolą mnie jajniki czy to może oznaczać ze pomimo brania tabletek ona się pojawiła?

Jeżeli stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami to owulacja nie może wystąpić ( taka jest zasada działania tabletek). Opisane dolegliwości mogą być wywołane innymi czynnikami.