Bóle kości, częste infekcje, osłabienie i senność u 22-latki

Witam, mam 22 lata. Od dłuższego czasu odczuwam bóle kości, zazwyczaj czuję jakby ktoś wbijał mi w nie igły. Do tej pory dotyczyło to przede wszystkim kości rąk, ostatnio również nóg. Dodatkowo często łapię różnego rodzaju infekcje - grypa, angina, zapalenie oskrzeli. Jestem osłabiona, mogę spać w dowolnym momencie, ogólnie cierpię na złe samopoczucie. O jakiej chorobie mogą świadczyć takie dolegliwości? Czy konieczna jest konsultacja u lekarza rodzinnego? Jakie badania należy wykonać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości nie są charakterystyczne. Mogą mieć podłoże infekcyjne, zapalne, immunologiczne jak i inne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.