Bóle kości i stawów a borelioza

Moja mama wiele razy była ugryziona przez kleszcza. Ok. 2 lata temu wystąpił rumień. Namówiłam mamę na wizytę do lekarza. Wizyta odbyła się lecz niestety lekarz stwierdziła, że pierwszy raz spotyka się z czymś takim i niestety na tym się zakończyło. Ja od dawna twierdziłam, że to może mieć związek z odkleszczową chorobą. Obecnie mama ma poważne problemy z chodzeniem. Bolą ja stawy, kości. Ma bóle również w nocy. Czy teraz jeszcze można jakoś jej pomóc, czy nie jest za późno na leczenie?

witam,
należy wykonac testy serologiczne na obecność krętka w organizmie (przeciwciała w klasach IgG i IgM)
Dolegliwości można powiązać z zakażeniem krętkiem i jak najbardziej należy je wówczas leczyc (u reumatologa)

pozdrawiam