Bóle kości miednicy w 6. miesiącu ciąży

Witam, jestem w 6 miesiacu ciazy i od tygodnia.strasznie mi dokuczaja bole kosci miednicy. Najgorzej jest jak dluzej siedze lub leze, a potem.mam wstac. Czy te bóle mina czy beda mi towarzyszyć do konca ciazy oraz czym te bole.sa spowodowane. Wizyte mam dopiero.za dwa tyg bo moj lekarz pojechał na wakacje. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w 2. połowie ciąży organizm przygotowuje się do porodu i m.in. następuje rozluźnienie więzadeł łączących kości miednicy. W skrajnych przypadkach pojawiać się mogą w związku z tym dolegliwości bólowe znacznie ograniczające aktywność ruchową. Bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można jednak określić ani konkretnej przyczyny dolegliwości, ani rokowań, co do dalszego ich postępu i możliwości leczenia.