Bóle stawów kolanowych w 12. tygodniu ciąży

Jestem w 12 tyg ciazy ,zauwazylam ze dosc mocno bola mnie stawy kolanowe i ciezko mi wstac. Kolana bola rowniez gdy np dlugo siedze w jednej pozycji,przy chodzeniu bolu nie odczuwam.Rowniez stawy barkow mnie bola,przy czy jeden znacznie bardziej gdy np chce wykonac jakis ruch,doleglowosci odczuwam tez podczas snu w nocy ,a od wczoraj czuje tez niewielki bol w lokciach.Zaznacze ze kolana bola mnie juz od dawna,ale tera bol jedt znacznie silniejszy,narazie przytylam tylko ok 0,5 kg.skad te bole??

Dzień dobry,

Proszę wybrać się do reumatologa, a w razie braku takiej możliwości do dobrego internisty, który po zbadaniu Pani zleci konieczne do postawienia diagnozy badania.
Przyczyn bólu stawów może być wiele, aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie Pacjenta i dokładny wywiad lekarski - czy stawy są bolesne w palpacji, nadmiernie ucieplone, a skóra nad nimi zaczerwieniona? Czy ma Pani ograniczenia ich ruchomości? Czy w Pani rodzinie występowały choroby stawów? Czy ugryzł Panią kiedyś kleszcz? itd Na te i wiele innych pytań powinna Pani odpowiedzieć lekarzowi, wówczas uda się ustalić przyczynę i Pani pomóc.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz