Skręcony staw kolanowy i bóle po upadku z roweru

Dzień Dobry. Moja córka, która ma 15 lat ostatnio spadła z roweru. Od tej pory boli ją kolano i nie może za bardzo go zginać, dodatkowo 3 lata temu miała skręcony staw kolanowy. Co powinnam zrobić?

Dzień dobry; konieczne jest uzupełnienie wywiadu chorobowego i badanie fizykalne córki. Kiedy i w jakich okolicznościach doszło do urazu? Jaki jest zakres ruchomości stawu kolanowego? Czy dolegliwości bólowe utrzymują się cały czas czy tylko w określonych sytuacjach? Czy można precyzyjnie określić miejsce największej bolesności kolana? Czy staw jest zwarty, stabilny, bez wysięku? To tylko niektóre z pytań, które należy sobie postawić. Postępowanie po skręceniu kolana zależy od rozległości zmian pourazowych. w celu ustalenia właściwego postępowania wskazane jest dokładne badanie kolana i wykonanie badań obrazowych.