Skręcenie stawu kolanowego a trening na skakance

Witam. Mam zamiar zacząć treningi na skakance, aby zrzucić parę kilo. Niestety kilka miesięcy temu skręciłam kolano podczas gry w siatkówkę. Teraz już jest wszystko w porządku. Czy skakanka to dobry pomysł?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli w obrębie stawu kolanowego nie ma żadnych nieprawidłowości to nie ma przeciwwskazań do ćwiczenia na skakance. Jeśli jednak występują dolegliwości ze strony stawu kolanowego to warto udać się na wizytę do specjalisty ortopedy.

Skakanka po tego typu urazie jakim było skręcenie stawu kolanowego nie jest w tej chwili najlepszą aktywnością fizyczną dla Pani. Skakanka podobnie jak bieganie jest sportem który obciąża stawy kolanowe. Zalecam inny rodzaj treningu który nie będzie nadwyrężał kolan: pływanie, klasyczne ,,brzuszki'', hula-hop, jazda na rowerze.