Na jakie partie ciała pomaga skakanka?

Witam. Chciałam zapytać o skakankę. Na jakie partie ciała pomaga? Chodzi mi najbardziej o brzuch czy mogę z nią schudnąć? Oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proponuję połączyć ćwiczenia na skakankę z 6a wiedera. Każdy wysiłek fizyczny pomoże zrzucić zbędne kilogramy więc skakanka również. Nie podała Pani wagi, ale skakanka obciąża stawy kolanowe, lepsza by była gimanstyka ogólna. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Połączenie odpowiednio zbilansowanej diety, dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i aktywności fizycznej z pewnością przyniesie pożądane efekty i spadek wagi. Musi Pani przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i ćwiczyć systematycznie. Skakanka bardzo ładnie działa na łydki i całe nogi. Wpływa na ich wysmuklenie i wyrzeźbienie jednak powinna pani pamiętać ze tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo i skacząc na skakance wpływie Pani również na spalenie tłuszczu w okolicach brzucha. Każda forma aktywności fizycznej wspomaga proces odchudzania. Ważne aby ćwiczyć systematycznie a treningi sprawiały nam przyjemność. Oprócz skakania na skakance może Pani wprowadzić inne formy np bieganie, basen, rower. Warto urozmaicać treningi aby nie przyzwyczaić organizmu i mięśni do jednej formy. Urozmaicona aktywność fizyczna daje zdecydowanie lepsze efekty.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk