Utrata wagi po terapii antydepresantami

Dzień Dobry Mam nadwagę po leczeniu antydepresantami i chcę zrucić z 7 kg. Lepsze będą zajęcia na siłowni czy aqua aerobik ? chodzi głównie o pozbycie się brzucha. Dziekuje za odpoweidz

Witam Panią,

Najlepsze efekty przy spalaniu tkanki tłuszczowej przynoszą ćwiczenia cardio. Musi Pani zadbać o odpowiednie tętno i zmienne tępo ćwiczeń. Jeżeli chodzi o siłownie to najlepiej zacząć od bieżni, rowerek, steper a jak Pani zrzuci już troszkę kg to dołączyć ćwiczenia siłowe. Aqua aerobik jest również bardzo fajny a to co Pani wybierze zależy od Pani. Najlepiej urozmaicać ćwiczenia, mięśnie nie lubią monotonii. Aktywność fizyczna musi być przede wszystkim systematyczna i sprawiać Pani przyjemność.
Proszę również pamiętać o zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, pozostałe 30% to ruch.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk