Redukcja wagi u 21-letniej osoby

Mam 21 lat, mam 87 kg przy wzroście 166 cm , chcę zredukować swoją wagę , od dłuższego czasu ograniczam sól i cukier, uciekam przed słodyczami i zastępuje je najczesciej pomidorami, jeżdżę rowerem , staram sie duzo chodzić ,chcę zapytać jakie ćwiczenia mogę wprowadzić do swojego trybu aby szybciej zrzucić zbędne kilogramy ?

Przede wszystkim ćwiczenia siłowe. One najszybciej redukują tkankę tłuszczową, przy okazji rzeźbiąc mięśnie. Jeśli ma Pani taką możliwość, to polecam wybrać się na siłownię i wykupić godzinę z instruktorem, który podpowie jak skutecznie i bezpiecznie ćwiczyć. Drugim rodzajem treningu, który jest bardzo skuteczny jest trening interwałowy, np. typu tabata. W internecie jest bardzo dużo filmów instruktażowych z takimi ćwiczeniami. Sa one bardzo korzystne, gdyż przyspiesza metabolizm nie tylko w trakcie treningu, ale także do 24 godzin po nim. Ten trening poleciłabym jednak po zredukowaniu ok. 10 kg, gdyż jest bardzo wymagający i intensywny.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pani możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, Natalia Gacka, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk