Zatrzymanie wagi podczas odchudzania

Ostatnio poszłam do dietetyka. Najpierw z 66 kg schudłam do 59 a teraz ... Nie mogę schudnąć. Staram się itd ale waga i tak stoi. Moim celem jest 50 kg. Jakimi ćwiczeniami mogę je zrzucić ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zatrzymanie wagi podczas odchudzania jest bardzo częstym przypadkiem. Po prostu doszła Pani w tym momencie do wagi, która najdłużej utrzymywała się w Pani życiu, ja to nazywam takimi zastałymi kilogramami, które najtrudniej jest zrzucić. Wytrwałości a z pewnością się uda!! Mam pacjentki, którym waga zatrzymała się na dobrych pare tygodni, jednak potem ruszyła i już bardzo ładnie chudły:)

Cieszę się, że pyta Pani o aktywność fizyczną, ponieważ stanowi ona 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, pozostałe 70% to odpowiednia dieta.
Ćwiczenia powinny być dostosowane do Pani możliwości. Nie porywa się Pani od razu na ciężkie i długie treningi, a stopniowo zwiększa ich intensywność i czas trwania. Ważne aby ćwiczyć systematycznie od 3 do góra 6dni w tygodniu. Może Pani skorzystać z siłowni, klubu fitness lu ćwiczyć samodzielnie w domu(należny zwracać uwagę na odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń). Polecam ćwiczenia cardio, interwałowe które przyspieszą Pani metabolizm i ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej oraz treningi siłowe, które jeszcze długo po ich zakończeniu spalają kcal. W internecie jest bardzo dużo dostępnych filmików z treningami. Wybierze Pani taki który będzie na odpowiadał Pani możliwościom i który będzie Pani sprawiał przyjemność.

Jak już Pani zacznie ćwiczyć uwzględni to również Pani w diecie, której kcal powinna się nieco zwiększyć. Posiłek zjada Pani na 2h przed treningiem, zaś po treningu dostarczy Pani białka w celu odbudowy włókien mięśniowych oraz węglowodany w celu odbudowy strat glikogenu. w posiłkach okołotreningowych unika Pani tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Pije Pani około1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie

Połączenie systematycznej aktywności fizycznej z odpowiednią dietą z pewności przyniesie oczekiwane efekty

Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

0

Witam,

Problem ten jest dość często spotykany i w większości przypadków wiąże się z uzbrojeniem się w cierpliwości ponieważ wszystko powinno w końcu ruszyć. Jeżeli tak się nie stanie to czasami warto wprowadzić w diecie lub treningach delikatne rotacje.

0

Przy utracie 10-15% masy ciała taki przestój w utracie wagi jest jak najbardziej naturalny. Organizm po prostu sie broni przed utratą materiałów zapasowych w postaci tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji trzeba po prostu cierpliwie czekac, za jakiś czas waga zacznie dalej spadac. Żeby przyspieszyc metabolizm i przyspieszyc ten moment należy wprowadzic wiekszą aktywnośc fizyczną oraz zwiekszyc nieco udział białka w diecie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zatrzymanie utraty wagi podczas odchudzania

Witam! Od 3 miesięcy jestem na diecie (ok1000kcal), mam 21 lat, 170cm wzrostu-ważyłam 76,aktualnie ważę 62kg. Bardzo przestrzegam diety i liczę kalorie, mimo to od tygodnia waga nie schodzi nic w dół, nawet troszkę skacze górę. Chciałabym zrzucić jeszcze około 5 kg. Jeśli chodzi o ruch i aktywność fizyczną to jest ona minimalna- tyle co ruch w pracy. Co mogę zrobić, żeby waga zaczęła dalej iść w dół albo co robię źle? Proszę mi poradzić, pozdrawiam!
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

To co robi Pani źle to z pewnością stosuje Pani zbyt niskokaloryczną dietę. Po drugie Pani waga jest prawidłowa i nie ma konieczności odchudzania. Jeżeli nie podoba się Pani ciało to należy je ujędrnić i wymodelować dzięki ćwiczeniom, aktywności fizycznej a nie rygorystycznej diecie. Przy tym zachowa Pani podstawowe zalecenia żywieniowe odnośnie zdrowej diety i osiągnie Pani swój cel
Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Kaloryczność Pani dziennej racji pokarmowej jest zbyt niska. Zbyt mała ilość energii dostarczona z dietą często powoduje skutek odwrotny od zamierzonego, takie diety są niedoborowe i spowalniają metabolizm. Zalecam zmienić model żywienia. Spożywać 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. W jadłospisie proszę uwzględnić węglowodany złożone - brązowy ryż, kasze, pełnowartościowe białko - ryby, chude wędliny, tłuszcze roślinne,owoce oraz dużą ilość warzyw. Ponadto wypijać co najmniej 1,5 l wody mineralnej i włączyć aktywność fizyczną do diety - wymodeluje Pani sylwetkę.

Pozdrawiam

0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zatrzymanie się wagi przy odchudzaniu

Witam:)mam problem,poniewaz od dluzszegoczasu sie odchudzam,jedzac mniej wiecej co 3h male,staram sie zeby byly to zdrowe posiilki,pije duzo wody i owszem schudlam 2kg ale na tym sie zatrzymalo,co moge zrobic aby to dalej 'ruszylo' ?z gory dziekuje bardzo za odpowiedz:)
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam, w diecie redukcyjnej ważne jest aby spożywać 4-5 posiłków (małych objętościowo) nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Należy zrezygnować z produktów wyskotłuszczowych, produktów smażonych na głębokim tłuszczu, słodyczy i wyrobów cukierniczych a chleb biały, biały ryż i makaron zamienić na produkty pełnoziarniste (ciemny chleb, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty). Dziennie spożywać się powinno o 500-1000 kcal mniej niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne, co pozwala na utratę 0,5-1 kg tygodniowo. Jest to optymalny spadek masy ciała, który pozwoli na trwałe i zdrowe efekty. Zachęcam więc do wizyty u dietetyka, który na podstawie badań antropometrycznych i wywiadu żywieniowego ustali Pani zapotrzebowanie kaloryczne i rozpisze odpowiednią dietę redukcyjną.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek

0

Witam serdecznie,

Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:) Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty