Jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni, aby odchudzić brzuch i wzmocnić mięśni?

Mam 22 lata i właśnie kupiłam karnet na siłownie bo chcę pozbyć się brzuszka i wzmocnić mięśnie. Nigdy nie byłam zbyt aktywna ale teraz mam motywację tylko nie bardzo wiem co robić na siłowni żeby to przynosiło efekty. Dietę też zmieniłam bo wiadomo że samo ćwiczenie niewiele daje.

Witam
Najlepsze ćwiczenia na brzuch to te wykonywane z piłką lub z lekkim obciążeniem na siłowni powinien być instruktor, który najlepiej dobierze program ćwiczeń dla ciebie

Witam serdecznie,

Trudno mi coś w tym momencie doradzić skoro nie znam Pani możliwości ani masy ciała, która często ogranicza wykonywanie niektórych ćwiczeń. Jeżeli chce Pani schudnąć a nie tylko wyrzeźbić brzuch to z pewnością powinna Pani postawić na ćwiczenia cardio np bieżnia, rower oraz ćwiczenia z obciążeniem na wzmocnienie mięśni. Proponuję na początek wykupić zajęcia z trenerem, który doradzi Pani odpowiednie, indywidualne ćwiczenia a potem już będzie mogla Pani sama śmiało korzystać z siłowni. Trener powinien pokazać również odpowiednią technikę ćwiczeń co jest bardzo ważne. Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą obciążać stawy oraz odcinek lędźwiowo-krzyżowy.
Tak jak Pani wspomina bardzo ważna jest także odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Jedynie połączenie aktywności fizycznej ze zbilansowaną i pełnowartościową dietą przyniesie pożądane efekty. Jadłospis nie może być zbyt niskokaloryczny, gdyż w takim wypadku zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie na siłowni zacznie je Pani spalać.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk