Ćwiczenia na wysmuklenie talii i brzucha

Dzień dobry nazywam się Agnieszka mam 23 lata i ważę 53 kg . Chciałam prosić o poradę ponieważ chcę zgubić brzuszek, boczki i troszkę wyszczuplić uda. Chciałam zapytać czy ćwicząc brzuszki proste, skośne i nożyce pionowe oraz poziome pomogą mi w tym czy wystarczy jak będę mieć więcej ruchu i ćwiczyła nożyce pionowe i poziome ?.

Dzień dobry.

Pani Agnieszko zastanawia mnie ile ma Pani wzrostu i czy rzeczywiście w Pani przypadku jest konieczna redukcja masy ciała. Systematyczna aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Natomiast jeśli planuje Pani zmienić swoją sylwetkę to rodzaj, intensywność ćwiczeń i ewentualne odchudzanie polecałabym skonsultować na osobistej konsultacji z dietetykiem czy instruktorem fitness po pomiarach antropometrycznych lub analizie składu ciała.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Witam serdecznie,

wszystko zależy od Pani indywidualnych predyspozycji jednak robienie brzuszków i nożyc może być niewystarczające aby wyrzeźbić brzuch. Najlepiej jeszcze dołączyć ćwiczenia siłowe oraz cardio. . Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk