Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie ćwiczenia na wyszczuplenie sylwetki?

Witam . Jestem na diecie pro oboje schudnąć chciałabym się dowiedzieć jakie mogę ćwiczenia stosować by mi zszedł brzuch oraz by wyszczuplały moje nogi . Słyszałam żeby jeździć na stacjonarnym rowerku że to robi dobrze na całe ciało . Ale robią się przy tym mieście nóg . Brzuszki to tak samo mięśnie brzucha . Proszę o pomoc
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk Dietetyk

Witam ciepło
Rodzaj oraz natężenie aktywności fizycznej powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości i preferencji organizmu.
A także do ewentualnych ograniczeń ciała -np wag postawy, chorób układu kostnego, astmy, niewydolności krążeniowej itp itd
Ponieważ jest Pani młodą kobietą zakładam optymistyczną wersję, że nic z tych rzeczy Pani nie dotyczy.
Każdy rodzaj aktywności fizycznej, wykonywanej w sposób prawidłowy, w konsekwencji będzie prowadził do redukcji masy ciała, do ładnego wyeksponowania mięśni, ujędrnienia skóry.
Jak ma Pani taką możliwość, to warto skonsultować rodzaj aktywności i obciążeń siłowych z trenerem.
Można też znaleźć w internecie wiele zestawów ćwiczeń pozwalających wysmuklić konkretne partie ciała.
Ruch powinniśmy zwiększać stopniowo i regularnie.
Większe efekty da mały ale powtarzalny wysiłek, niż potężne zrywy od czasu do czasu, które mogą zakończyć się kontuzją.
A kwestii nóg - bo proszę mi wierzyć, że ładnie wyrzeźbiona łydka kobieca, z pokreślonym mięśniem, jest po prostu seksowna.
Świadczy o tym, że kobieta dba o siebie.
Faceci to lubią.
Ja biegam, i mam umięśnione nogi, aż się na sercu robi radośniej jak latem i wiosną mężczyźni oglądają się za wysportowanymi kobietami.
Pozwoliłam sobie na małą prywatę, że Pani tak nie unikała treningu nóg - jest bardzo istotny
Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk
dietetyk

Na pewno nogi się wzmocnia , a nie wyszczupleją po rowerku.Najlepiej jest udac się na siłownie i tam pod okiem trenera dobrac zabiegi

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pani możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, Natalia Gacka, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy