Jakie ćwiczenia na odchudzenie rąk?

Polecicie jakieś ćwiczenia na chudnięcie rąk? Bo ogólnie to wszystkie są praktycznie na przyrost mięśni. I jeszcze pytanie co do skakanki: Czy ona odchudza ręce czy też "dodaje" mięśni ?

Witam serdecznie,

Wszystkie ćwiczenia pobudzają mięśnie, jednak proszę się nie obawiać nie będzie Pani miała mięśni jak kulturystka, ponieważ kobiety nie zażywające żadnych ,,wspomagaczy'' mają zbyt mało testosteronu aby rozbudować w zbyt dużym stopniu masę mięśniową. Może Pani spokojnie skakać na skakance a wysmukli Pani cało w tym ręce. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń.
Proszę także zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, gdyż to właśnie ona stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk