Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia na skakance a odchudzanie

Witam, mam pytanie odnośnie skakanki.. czy skacząc na skakance od 3 do 4 dni w tyg. schudnę z ud, brzucha i przede wszystkim z łydek, ale słyszałam, że skacząc można tylko rozbudować mięśnie nóg...? I czy będąc przy tym na diecie do 1000-1200 kcal + 4 razy w tyg. wf po 45 min. Moje pytanie brzmi czy schudnę i ile w ciągu miesiąca? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
nie napisała Pani jaka jest waga wyjściowa, nie podała też Pani czasu wykonywania ćwiczeń. Jak długo Pani skacze? Skakanie na skakance to dobre ćwiczenie angażujące wszystkie partie mięśni. Skacząc na skakance wzmacnia Pani mięśnie nóg i brzucha co nadaje im ładną rzeźbę, ale nie jest jednoznaczne ze schudnięciem. Nie wiem ile Pani waży, ale kaloryczność diety jest bardzo niska. Tak nisko energetyczna dieta jest zalecana jedynie w przypadkach znacznej otyłości lub przyczyn zdrowotnych wymagających szybkiego schudnięcia.
Pozdrawiam

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Tak, schudnie Pani. Ale ile to zalezy od Pani wagi, PPM i kaloryczności diety. Pozdrawiam. Przy znacznej nadwadze proszę uważać na obciążenia stawów podczas skakania.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy