Czy osoby z nadwagą nie mogą skakać na skakance?

Witam. Słyszałam, że osoby z nadwagą nie mogą skakać na skakance. Czy to prawda? Czy póki nie pozbędę się nadwagi nie mogę skakać na skakance np 3/4 razy w tygodniu po 20 minut? Czy to aż tak ryzykowne? Pozdrawiam.

Witam serdecznie, wszystko zależy od tego o jak dużej nadwadze mówimy. Jeśli jest to niska nadwaga, to nie powinno być problemu. Natomiast w przypadku dużej nadwagi czy otyłości zachęcam do innego typu aktywności fizycznej np. basen, spacery. Wszystko w trosce o stawy oraz kręgosłup.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska