Przyczyny otyłości u młodzieży i sposoby na jej zwalczanie

Jakie są przyczyny otyłości wśród młodzieży i sposoby jej zapobiegonia ? proszę o pomoc. Zofia G. i Dominika B. Mail kontaktowy: zosiula2000@wp.pl

Aleksander Ropielewski

Niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Sposobem zapobiegania jest edukacja żywieniowa i zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej.

Witam!
Powodem nadwagi i otyłości może być niska aktywność fizyczna oraz spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów. Normy dla masy ciała i wzrostu u dzieci są określane za pomocą siatek centylowych. Proszę pamiętać, że nie powinno się odchudzać dzieci. Można jednak zadbać o zmianę ich nawyków żywieniowych na prawidłowe.
Po przepisy i wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska