Przykładowy jadłospis dla dziecka z nadwagą

Witam!Moja córka ma znaczną nadwagę przy wzroście 122 waży 31kg.Chciałabym uzyskać informacje jak pomóc jej schudnąć.Od września idzie do "zerówki" i nie chce żeby była wyśmiewana.W miarę możliwości proszę o przykładowy jadłospis.Z góry dziękuję

Nie ma czegoś takiego jak przykładowy jadłospis dla dziecka. Żeby dziecko odchudzić trzeba zmienić nawyki żywieniowe całej rodziny, nie można stosować żadnych diet cud ani eksperymentować. Proszę się skonsultować z dietetykiem dziecięcym.

Witam!
Normy dla masy ciała i wzrostu u dzieci są określane za pomocą siatek centylowych. Proszę jednak pamiętać, że nie powinno się odchudzać dzieci. Można jednak zadbać o zmianę ich nawyków żywieniowych na prawidłowe. Po przepisy i wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska