Nadmierne odchudzanie u 14-latki

moja córka ma 14 lat 173 cm wzrostu i 60 kg wagi. Od dwóch tygodni przestaje jeść, je mało lub wcale. Gdy zje ma wyrzuty i zaczyna ćwiczyć lub wpada w złość. Chce być jeszcze chudsza i żadne argument że trzeba to robić mądrze do niej nie trafiają, Boję się że zachoruje na anoreksję.Jak jej mogę pomóc

Witam!

Normy dla masy ciała i wzrostu dzieci są określane za pomocą siatek centylowych. Proszę jednak pamiętać, że dzieci nie powinno się odchudzać. Można jednak zadbać o zmianę ich nawyków żywieniowych na prawidłowe. Zachęcam również do rozmowy z córką oraz konsultacji córki z psychologiem.

Po przepisy i wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska