Jak ćwiczyć, by zredukować tłuszcz?

Od października jestem na diecie. Zrzuciłem 20 kilogramów. Od poniedziałku idę na siłownię w celu zredukowania tkanki tłuszczowej. Jak ćwiczyć? Najpierw ćwiczenia siłowe (z małym obciążeniem, coby mięśnie nie urosły), a po tym aerobowe? Np. w poniedziałek: godzinę siłowych i 45 minut na rowerze stacjonarnym?

Witam,
Zalecam rozmowę z trenerem personalnym w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.
Rozumiem, iż chce Pan wymodelować sylwetkę nie przybierając jednocześnie zbyt wiele masy mięśniowej - nie jest Pana celem zostanie kulturystą :)
Proszę skupić się na ćwiczeniach bez obciążenia lub jedynie z niewielkim - nie będących siłowymi i tak jak Pan napisał - najlepsze będą ćwiczenia aerobowe, fitness, rowerek, bieżnia, steper. Proszę pamiętać, aby każdy wysiłek fizyczny trwał nie krócej niż 40 minut - najlepiej około godziny.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka